pastatas.jpg
 
Panevėžio kredito unija švenčia 20-ies metų jubiliejų
Panevėžio kredito unija švenčia 20-ies metų jubiliejų [2017.06.26]
Panevėžio kredito unijos darbuotojai, minėdami savo veiklos 20-metį, šalia unijos pastato Panevėžyje, Topolių al. 17, pasodino ąžuoliuką. Tikimasi išaugs toks pat stiprus, kaip ir Panevėžio kredito unija, kuri šiais metais klientams ketina pasiūlyti naujų idėjų.
Jubiliejaus proga Panevėžio kredito unija (PKU) ketina ne tik plėsti siūlomas paslaugas, bet ir žvelgti į naująsias technologijas.
Kaip sako Panevėžio kredito unijos valdybos pirmininkas ir administracijos vadovas Kazimieras Antanynas, šiais metais PKU šūkis – „20 metų dirbame jums!“ – klientams įrodo, jog per dvidešimt darbo metų unija tapo viena geriausių Lietuvoje.
Veiklos 20-mečio šventėje dalyvavo Panevėžio kredito unijos stebėtojų tarybos pirmininkė Nijolė Adomavičienė, Lietuvos centrinės kredito unijos valdybos pirmininkas ir administracijos vadovas Mindaugas Vijūnas, Lietuvos centrinės kredito unijos stebėtojų tarybos pirmininkė Danguolė Matukevičienė, Asociacijos Lietuvos kredito unijos valdybos pirmininkas Ramūnas Stonkus bei Panevėžio kredito unijos valdybos pirmininkas ir administracijos vadovas Kazimieras Antanynas.
Renginio metu svečiams pristatydama Panevėžio kredito uniją, PKU Rinkodaros ir produktų plėtros skyriaus vadovė Ramunė Šimatytė žadėjo ir toliau išlikti stipriausiais bei kurti istoriją.
„Tokia mūsų istorija, tokie mes buvome. Keičiamės, bet esame ir būsime. Ir dar po kažkiek metų pasakosime istoriją toliau“, – sakė R. Šimaitytė.

Oficialiai kūrėsi tik atgavus nepriklausomybę
Oficialiai kredito unijos, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, pradėjo kurtis 1995 m. kai buvo priimtas Lietuvos kredito unijų įstatymas. Tačiau, neoficiali pirmoji kredito unija Lietuvoje įkurta Pabiržėje dar 1871 m. ir vadinosi Taupmenų skolinimosi bendrovė. Tuo metu Kredito unijos vadinosi Sodžiaus bankeliais ar savišalpos kasomis. Vėliau, 1938 metais Panevėžyje veikė Ūkininkų smulkaus kredito bankas.
Kūrėsi tarptautinės kompanijos
1994 m. Kanados Kvebeko provincijos Desjardins kredito unijų konfederacijos tarptautinis skyrius atidarė savo atstovybę Kaune. Pagrindinis SDID atstovybės tikslas buvo supažindinti Lietuvos gyventojus su kredito unijų idėja, padėti steigti kredito unijas, konsultuoti finansiniais ir kredito unijų valdymo klausimais.
Tuo metu Kredito unijų mama vadinamos Reginos Piečaitienės duotas impulsas buvo labiausiais svarbus ir reikšmingas. Už lietuvybės puoselėjimą ir kredito unijų Lietuvoje vystymą Regina Piečaitienė 2009 metais Valstybės dienos proga LR prezidento Valdo Adamkaus apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.
Pirmieji unijos nariai – ūkininkai
Dar 1993 m. tuometis Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Čiulevičius pakvietė į susitikimą su svečiais iš Kanados, kurie buvo pasirengę ateiti į talką ir padėti atgaivinti ikikarinius kredito kooperatyvus.
Taigi, 1997 m. birželio 26 d. aktyviausių Panevėžio rajono ūkininkų įkurta kredito unija „Ūkininkų viltis“. Beje tais pačiais metais, tik šiek tiek anksčiau įkurtas LŪS Panevėžio skyrius. Tai tie patys aktyviausieji žmonės, matydami, kad bendrauti su bankais sudėtinga, nutarė įkurti savo kredito įstaigą. Susibūrę pirmieji 52 nariai ir sudėję 15 tūkst. litų kapitalą, kaip tuo metu nurodė KU įstatymas priėmė lemiamą sprendimą. Tuometinis įstatymas apibrėžė narystę KU pagal tam tikrą veiklą. Kūrėsi akademikų, medikų unijos. PKU nariai buvo ūkininkai.
Pirmoji paskola – karvei
Pirmasis į KU įneštas 50 tūkst. litų terminuotas indelis buvo tarsi įrodymas, kad KU pasitikėti galima, taip paskatinti elgtis ir kiti, o pirmoji paskola buvo suteikta įsigyti karvei.
Kredito unija augo, narių gausėjo. Tuo metu Taupomasis bankas aktyviai pradėjo uždarinėti kaimuose esančius savo skyrius. Kadangi kredito unija yra kooperatinė bendrovė, o ją steigė tuo metu bankų atstumti rajono ūkininkai, pagrindinė veikla susikoncentravo Panevėžio rajone. Tai atsispindėjo ir unijos pavadinime „Ūkininkų viltis“.
Į kredito uniją įstojo daugiausiai rajono gyventojai. Tuo metu, aktualiausia problema buvo išsaugoti finansines paslaugas kaime. Todėl 2001 m. pabaigoje buvo atidaryta pirma unijos kasa Krekenavoje.
Per 2002 metus rajono gyventojai praktiškai liko be finansinių paslaugų. Taupomasis bankas su savo skyriais iš rajono pasitraukė. Kredito unija tuo pasinaudojo ir vietoj banko skyrių, atidarė savo kasas: Smilgiuose, Naujamiestyje, Ramygaloje, Raguvoje, Miežiškiuose, Žibartonyse.
Panevėžio kredito unijos veikla taip išsiplėtė, kad galiausiai darbuotojai nebetilpo Panevėžio rajono savivaldybės keliose kabinetuose ir nusprendė statyti visiškai naują pastatą Topolių alėjoje.
2003 metų birželį darbuotojai persikėlė į naują, erdvų pastatą, kur teikia kokybiškas bankines paslaugas nariams ir klientams ir šiandien.
     Copyright @ 1997-2017 PKU - http://www.pku.lt                                                                      Lankytojai/Atvertimai:   1014808/1500426